Tugay: İzmir’i Türkiye’de en düşük su fiyatına sahip il yapacağız

Tugay: İzmir’i Türkiye’de en düşük su fiyatına sahip il yapacağız

Vakıf Katılım

İlk meclis oturumunda sunulan su tarifelerinde indirim yapılması, ‘Emekli Dayanışma Kartı’ ve ‘Anne-Çocuk Kartı’ uygulaması önergeleri oylanarak kabul edildi. Başkan Tugay, “Bütçeyi bozmadan işleyişi bozmadan amacımız İzmir’i Türkiye’de en düşük su fiyatına sahip il yapmak” dedi.

Tugay’ın seçim sürecinde emekli, anne ve çocuklar için hayata geçirmeyi vadettiği Emekli Dayanışma Kartı ve ‘Anne-Çocuk Kartı’ uygulamalarının hayata geçirilmesi ile su tarifelerinde indirim yapılmasına yönelik önergeler oy çokluğuyla kabul edildi. Ayrıca 2023 yılı İzmir Büyükşehir Belediyesi Faaliyet Raporu ve 2023 yılı ESHOT Genel Müdürlüğü Faaliyet Raporu görüşmeleri İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Altan İnanç’ın idaresinde yapıldı. Faaliyet raporları oy çokluğuyla kabul edildi. Bir sonraki meclis toplantısı 13 Mayıs Pazartesi günü yapılacak.

Başkan Tugay açıklamasında şunları dile getirid:

"Türkiye’nin en pahalı suyunu İzmir değil Manisa kullanıyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi de indirim yaptı. İndirimde Sayın Başkan ile birlikte yarışacağız galiba. Haziran’da değil Temmuz’da bir zam öngörülmüştü. Bu zammı önümüzdeki süreçte değerlendireceğiz. Çalışmalarımız var. Bahsettiğiniz zammı yapacağımız kesin değil, bir öngörü var ama o miktarda bir zam yapmayacağız. Belki de hiç zam yapmayacağız. Ben seçim boyunca hiç kimseye yüzde şu kadar indirim yapacağım demedim. ‘Kademeli olarak su fiyatını indireceğiz’ dedim. Yüzde 25 rakamını da telaffuz etmedim. Bütçeyi bozmadan işleyişi bozmadan amacımız İzmir’i Türkiye’de en düşük su fiyatına sahip il yapmak. Başlangıç için ilk yaptığım indirim bu olacak."

  Hibya Haber Ajansı