Basın emekçileri şimdi de kendi reklam ağını kurdu: reklam724.com.tr

Basın emekçileri şimdi de kendi reklam ağını kurdu: reklam724.com.tr

Vakıf Katılım


Mehmet Türker Akanlar – 11/10/2022  Hibya - Basın emekçileriyle kurulan Hibya Haber Ajansı, kendisi gibi tüm zorluklarla başa çıkan, mücadele eden tüm basın emekçilerine umut ve can olmaya devam ediyor.

Medyada ki sorunları söylemlerle çoğaltmak yerine çözüm oluyor. Hibya, önce bağımsız ve tarafsız haber yayının ardından; uygun maliyetli gerçek haberler sağladı. Kendi alt yapısını herkese açarak medyadaki duvarları yıktı. Daha da fazlasını yaparak temsilcilik verdi. Anadolu’nun dört bir yanını bağladı ve gelir paylaşımına gitti. En önemlisi ise ihtiyaç sahiplerine hazır haber siteleri vermesiyle de medyaya katkı üstüne katkı sağladı.

Şimdi ise hibya bir ilke daha imza attı. Medyanın ve yerel medyanın en büyük sorunu olan reklam alanında da “reklam verenlerle reklam sunanları” bir araya getirecek bir alt yapı kurdu.
Reklamların; yüksek aracı fiyatları, komisyonlar ve ezici ekonomik güç ile basın emekçilerine ulaşamadığınızı biliyor muydunuz.?  Neden reklamlar sadece bazı mecralarda hiç düşündünüz mü.? 

Bugün Google reklamlarında bile yerel medyadaki sitelerin sadece günde 4 TL alabildiğini biliyor muydunuz.?

Bağımsız haber kaynağı hibya şimdi de Türkiye’nin dört bir yanında olan tüm basın emekçilerine kapılarını acıyor. Başlangıçta “kendi siteleriyle hacim sağlamak için” destekleyen hibya tamamen bir serbest piyasa oluşturmaya hazırlanıyor.

Haberlerinizi devamlı yayınlandığı sitelere reklam vererek bir katkı da siz yapmak istemez miydiniz?

Medya ve yerel medya o kadar önemli ki onlar ayakta durmazsa gencecik nesillerin nerede staj yapacağını nerede çalışacağını unutmayın

Doğrudan yayıncılara ulaşın, doğrudan emekçilere dokunun ki ; yeni umutlar yeşersin. Ülkenin aydınlık yarınlarında maşa olmayan, taraf olmayan ve sadece anlamsız bir karşı durmaya çalışan gazeteciler olmasın.

Şuan için manuel olarak gelen talepler yayıncılara iletilmektedir. Otomasyon sistemi test ortamındadır. Test ortamında dahi toplu olarak 130 siteye aynı reklam 1-2 saniye içinde yüklenebilmektedir. Amacımız otomasyon ile seçtiğiniz siteler ayrı ayrı reklam gönderim sistemi olup bunun çalışmaları devam etmektedir.

Satılık Domainler bölümüylede yayıncılarımız ve emekçilerimizin elinde olan veya devretmek istediği isim hakları için hibya günvencesinde bir serbest pazar alanı oluşturulmuştur.

Aydınlık yarınlarımız için bildiğimiz sorunları yazmaktan bıktık, sadece işimizi yapıyoruz! Sizde bizlere el verin…


Hibya Haber Ajansı